Автор Тема: Підводний сосновий ліс озера Каїнди. Казахстан  (Прочитано 7937 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Zippo

  • Administrator
  • Сообщений: 26
Озеро Каїнди це чудовий світ чистої і не ушкодженої природи, який ще мало відомий мандрівникам. У перекладі з казахської мови «Каїнди» означає «багате березами». Берези тут і справді рясніють, але ялин все одно більше.

Озеро «Каїнди» утворилося в результаті землетрусу в 1910 році за одними даними, за іншими — в 1911 році. Вода затопила перекриту обвалом ущелину, утворивши природні ворота в самій середині озера.

Це озеро, на кордоні Казахстану і Киргизстану в одному з ущелин Кунгей Алатау, дійсно поглинуло в свої води правда не хмари, а ліс.

Завдяки низькій температурі, дерева відмінно збереглися. Стволи які терчать з води місцеві жителі називають «стражами». Видимість під водою дозволяє розгледіти деталі майже на 30 метрів углиб. Всю цю містичну пишність озера неможливо передати словами, там обов’язково треба побувати і все побачити своїми очима.

Саме завдяки цьому унікальному підводному лісі, озеро Каїнди користується успіхом у любителів дайвінгу, які здійснюють прогулянки під водою. Слід зауважити, що озеро гірське і вода в ньому крижана.

Через озеро протікає ріка. Коли йдуть дощі, її води наповнюються частинками гірських порід, які осідають на гілках, утворюючи дивовижні сталактити найрізноманітніших форм.

В лютому 2007 був прийнятий указ про створення національного парку, до території якої входить і озеро Каїнди.

Озеро Каїнди з усіх боків оточене осипними кам’янистими схилами і крутими скелями. Ліс багатий грибами, під ногами росте суниця, а під листям важчає налита сонцем гірська малина. Якщо піднятися на хребет, потопаючи по коліно в різнотрав’я, можна побачити панораму Кунгей Алатау: гострі піки ялин і гребені далеких гірських вершин. У безвітряну погоду озеро схоже на велике смарагдове дзеркало.

Нижче озера, в річці, водиться форель. Любителі рибалки отримають справжнє задоволення, посидівши на березі озера з вудкою і приготувавши з спійманої рибки смачну юшку.

ila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_rendered
«Do not squander time. That is the stuff life is made of» ツ