Дайвінг у Львові

Дайвінг => Логбук => Тема начата: Zippo от 06.07.2012, 13:11:34

Название: Підводний сосновий ліс озера Каїнди. Казахстан
Отправлено: Zippo от 06.07.2012, 13:11:34
Озеро Каїнди це чудовий світ чистої і не ушкодженої природи, який ще мало відомий мандрівникам. У перекладі з казахської мови «Каїнди» означає «багате березами». Берези тут і справді рясніють, але ялин все одно більше.

Озеро «Каїнди» утворилося в результаті землетрусу в 1910 році за одними даними, за іншими — в 1911 році. Вода затопила перекриту обвалом ущелину, утворивши природні ворота в самій середині озера.

Це озеро, на кордоні Казахстану і Киргизстану в одному з ущелин Кунгей Алатау, дійсно поглинуло в свої води правда не хмари, а ліс.

Завдяки низькій температурі, дерева відмінно збереглися. Стволи які терчать з води місцеві жителі називають «стражами». Видимість під водою (http://diving.lviv.ua/articles/under-water-visibility) дозволяє розгледіти деталі майже на 30 метрів углиб. Всю цю містичну пишність озера неможливо передати словами, там обов’язково треба побувати і все побачити своїми очима.

Саме завдяки цьому унікальному підводному лісі, озеро Каїнди користується успіхом у любителів дайвінгу, які здійснюють прогулянки під водою. Слід зауважити, що озеро гірське і вода в ньому крижана.

Через озеро протікає ріка. Коли йдуть дощі, її води наповнюються частинками гірських порід, які осідають на гілках, утворюючи дивовижні сталактити найрізноманітніших форм.

В лютому 2007 був прийнятий указ про створення національного парку, до території якої входить і озеро Каїнди.

Озеро Каїнди з усіх боків оточене осипними кам’янистими схилами і крутими скелями. Ліс багатий грибами, під ногами росте суниця, а під листям важчає налита сонцем гірська малина. Якщо піднятися на хребет, потопаючи по коліно в різнотрав’я, можна побачити панораму Кунгей Алатау: гострі піки ялин і гребені далеких гірських вершин. У безвітряну погоду озеро схоже на велике смарагдове дзеркало.

Нижче озера, в річці, водиться форель. Любителі рибалки отримають справжнє задоволення, посидівши на березі озера з вудкою і приготувавши з спійманої рибки смачну юшку.

[attach=2][attach=1][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6][attach=7][attach=8][attach=9][attach=10][attach=11][attach=12][attach=13][attach=14][attach=15][attach=16][attach=17][attach=18][attach=19][attach=20][attach=21][attach=22][attach=23][attach=24][attach=25]