Задорожнє. Атомобіль ЗАЗ-968А

Озеро Задорожнє. Дайв-сайт — «Запорожень»На Львівщині (приблизно 40 км. від Львова) в Миколаївському районі, є озеро Задорожнє, або як його ще називають — Байкал, за дуже чисту воду. Задорожнє утворилось на місці колишнього піщаного кар’єру. Площа озера 50 гектарів, довжина берегової лінії близько двох кілометрів.

В 2007 році на Задорожньому в рамках програми «штучний риф» активістами дайвклубу Nemo на глибині 14 метрів був затоплений перший рек — автомобіль ЗАЗ-968А, в народі просто «Запорожець». Зроблено було це з кількох причин. По-перше, цікаве місце для тренувальних занурень новоспечених OWD-ешників. По-друге, в перспетиві можна було б зробити щось на зразок знаменитої «Алеї вождів» на півострові Тарханкут. По-третє, для місцевої живності ця легенда-автомобіль стане чудовим притулком.

Щоб не завдавати шкоди місцевій фауні, підшукався автомобіль без двигуна і коробки передач, а залишки бензину які колись у ньому були давно вже вивітрились. Хоч все дійство і проходило о п’ятій ранку, тим не менше викликала небувалий інтерес у місцевих жителів та рибаків. Щеб пак, сидиш собі рибачиш, а тут на тобі, ЗАЗ пливе. Затопленням пройшло успішно, ба навіть ідеально. Автомобіль лежить на рівному кілі на своїх «чьотирьох» на самісінькому обриві. Далі йде свал метрів так до тридцяти, тому автомобіль на фоні провалля чудово просвічується. Раніше в запалюванні були навіть ключі, з часом їх хтось поцупив собі як сувенір.

З цим реком склалась одна цікава традиція. Фішка заключається в тому, щоб пірнаючи до «старічка» брати з собою тепле пиво і залишати його в барадчку автомомбіля до наступного дайву. Натомість забирати холодниньке і насолоджуватись ним з своїми друзями.

P.S. Забіжу трохи наперед сказавши, що в 2008 році був затоплений другий рек — автобус КАвЗ-3270, але це вже інша історія...

Решта фото про те, як затоплювали «Запорожець», дивимось в гелереї в архівному альбомі.

Zippo 17.07.10

---