Задорожнє. Автобус КАвЗ-3270

Озеро Задорожнє. Дайв-сайт — «Автобус КАвЗ-3270»Після того, як в 2007 році на озері Задорожнє по програмі «штучний риф» було успішно затоплено перший рекавтомобіль ЗАЗ-968А по народному «Запорожець», діло тим не закінчилось. Через рік дайвклубу Немо, затопив куди вагоміший рек ніж перший. Зпочатку планувалось затопити стару швидку медичну допомогу, проект навіть мав кодову називу — «03». В результаті затопили більший девайс ніж планувалось — автобус КАвЗ-3270. На подібному автобусі в кінофільмі «Место встречи изменить нельзя» їздили Ширапов з Жигловим.

Головним завданням при створенні нашого другого штучного рифу — це не завдати шкоди довкіллю, а саме, озеру Задорожнє. У зв’язку з цим при створенні чергового рифу були дотримані всі правила і перестороги при підготовці автобуса КАвЗ-327 до затоплення. В результаті двомісячної підготовки, «чобіток», так цей автобус ще називають у народі, повністю відповідав нормам і вимогам екологічних організацій.

Автобус це вже вам не малютка «Запорожець», тому при спуску на воду довелось задіювати кран і далі бусирувати гідроциклом на місце затоплення, неподалік автомобіля. Глибина река становить близько 12 метрів. Це максимально допустима глибина по програмі Discover Scuba Diving (відкрий для себе дайвінг), тому навіть новачки зможуть занурюватись до цього місця. Надіюсь, це не останній рек на Задорожньому, як на мене, бракує ще мотоцикла з каляскою...

Решта фото про те, як затоплювали автобус на Задорожньому, дивимось в гелереї.

UPD: 13.07.2013 Фото затонулого автобуса з нашого крайнього дайвінгу.

Zippo 17.07.10

---