Тарханкут. «Музей якорів»

Мис Тарханкут. Дайв-сайт — «Музей якорів»В районі мису Тарханкут, дно просто всіяне якорями. Деяким із них дуже багато років. Якорі лежать на глибині понад 25 метрів. М’ягко кажучи, глибини не для початківців, мабуть саме тому, цей факт і ліг в основу створення однойменної алеї якорів біля Тарханкутського маяка, яку заснував, зібрав і оберігає дайвклуб «Пелікан» під керівництвом Андрія Зінченко з Білої Церкви.

До музею якорів можна пірнути й самому, але краще ніж сам засновник вам алею ніхто не покаже. В цьому я переконався особисто, коли з друзями відвідував цей музей літом. На першій гряді близько п’ятнадцяти якорів різних епох. Глибина від чотирьох до дванадцяти метрів. Якорі розташовані в логічному ланцюжку і в дуже цікавих ландшафтних місцях.

Маршрут починається зі спуску сходами до буксирувальної канатної дороги, яка вас транспортує близько ста метрів до вишки, де починається гряда. Прибувши на місце, на глибині чотирьох метрів розташований навчальний майданчик, де новачки згадують все, що їм розказували на навчанні. Далі, рухаючись вздовж мальовничої стіни, йде карниз, камінь з печерою, амфітеатр, кровава щілина, зуб, паща дракона, великий каньйон, мала піщана бухта, велика піщана бухта і т. д. Неподалік є друга гряда, значно менша, проте глибша — 15 метрів під назвою «Щілина дельфіна». Для зручності весь маршрут позначений ходовим кінцем, що б у жодному випадку ніхто під водою не заблукав.

Але одними якорями діло не обійшлось. На маршруті Андрій накидав ще цілу низку рек приколів, про які на брифінгу він мовчить як риба. Можливо, так навіть краще, бо коли я вперше побачив гральний автомат, я «малость» офігів. Далі ми подивились телевізор, проїхались на тюнінгованому велосипеді, і накінець ми «поутюжили» камбалу :D Одним словом, приколів вистарчає з головою.

Особливість даного дайв-сайту — змінні течії і сезонність. Восени всі якорі, які можна вкрасти, лягають на зимову сплячку, йдучи глибоко до берегів Туреччини, а навесні знову стають на своє місце. Окремо слід відзначити безпеку (на поверхні весь дайв-сайт загороджений буйками) і комфорт занурення. Андрій єдиний на Тарханкуті використовує повнолицеві маски Interspiro та Oceanreef. Фішкою цих масок є те, що вода туди практично не потрапляє, тим самим не викликає у людей негативних емоцій. У цій масці ви спокійно можете дихати носом і навіть говорити по рації. Використання аргономічних ластів Tusa і Oceanic зменшує ризик судом ніг у непідготовлених людей при мінімальному навантаженні.

Координати: 45°12’N 32°53’E

Решта фото з «Музею якорів» можна глянути в нашій галереї.

Zippo 08.08.11

---