Келп форест дайвінг (kelp forest diving) — це занурення з аквалангом в заростях бурих водоростей ламінарій, тому його ще називають джанг дайвінг (jungle diving).
Такого роду дайвінг пов’язаний з наступними ризиками:
— при активному плаванні водорості заплутуються в спорядженні, притягуються до ласт і ускладнюють рухи;
— вузькі проходи між заростями виключають можливість розвороту для руху назад;
— недолік природного освітлення призводить до обмеженої видимості;
— зарості часто закривають точку спливання безпосередньо над дайвером і ускладнюють термінове аварійне спливання.
Зарості підводних лісів нерідко приховують фантастичні місця для дайвінгу, але можуть вселяти страх, особливо якщо такого роду занурення відбувається в перший раз. Як не заблукати в густій хащі підводних рослин і уникнути ризиків в келп форест дайвінгу? Пропонуємо кілька простих рекомендацій, які допоможуть відчути всю красу підводного занурення при настільки захоплюючих декораціях.
— Не пірнайте в водорості. Відведіть човен в сторону від заростей, де є можливість входити в прозору воду.
— Перед зануренням уважно подивіться вниз. Найчастіше шапки водоростей не досягають поверхні. Зверху вода здається прозорою, але глибше починаються густі зарості, які ускладнюють подальше занурення. Вам доведеться довго плисти вздовж поверхні, поки ви не знайдете підходяще місце для подальшого спуску.
— Занурюйтеся вертикально. У цьому випадку ризик зачепитися за водорості знижується. Для цього намагайтеся знаходити природні проходи достатнього розміру для безперешкодного проникнення.
— Забезпечте нейтральну плавучість. У підводному лісі вам доведеться зберігати положення тіла, утримуючись від роботи ластами. Пропливаючи через вузький пролом, ви обов’язково зачепитеся за водорості, якщо будете змахувати ластами.
— Щоб прослизнути через водорості, поставте руки разом, витягніть їх вперед, сильно змахніть ластами і прослизайте через зарості. Тримайте ноги витягнутими, а руки разом, поки не досягнете вільного від водоростей простору. Якщо одного початкового помаху ластами недостатньо, зробіть ще декілька невеликих помахів, згинаючи тільки коліна. Пам’ятайте, що занадто інтенсивні помахи взбаламучівают воду і притягують водорості до ласт.
— Завжди намагайтеся перевіряти, куди веде зворотній прохід. Оскільки ви не можете здати назад, не запливайте в проходи без виходу або з обмеженим простором в кінці. Для розвороту між водоростями потрібно набагато більше місця, ніж здається. Самий компактний спосіб розвернутися наступний: підіжміть під себе ноги, притягніть коліна до грудей і міняйте своє положення.
— З напарником ви не зможете розділитися і будете плисти один за одним. Перший дайвер повинен рухатися повільно, не створюючи перешкод напарнику, який рухається слідом. Слідкуйте за витратою повітря. У підводному лісі ви не можете в будь-який момент спливти на поверхню. Крім того, вам складно буде поділитися повітрям з напарником.